Britská premiérka Theresa Mayová považuje rozbití gangu otrokářů v Británii s pomocí české policie za úspěšný příklad bezpečnostní spolupráce v Evropské unii, v níž chce Londýn pokračovat i po brexitu. Vyplývá to z projevu, který Mayová přednese dnes na bezpečnostní konferenci v Mnichov a z něhož přinesla předem výňatky britská zpravodajská televize Sky News.

Mayová vyzve podle Sky News k uzavření nové bezpečnostní smlouvy s blokem, která má položit základ pro „hluboké a zvláštní partnerství“ mezi oběma stranami pro období po odchodu Británie z EU. Zdůrazní přitom, že Británie považuje za svůj bezpodmínečný závazek se nadále podílet na udržování bezpečnosti v Evropě.

„Existuje precedens pro komplexní strategické vztahy mezi EU a třetími zeměmi v oblastech, jako je obchod. A neexistuje žádný důvod z hlediska práva nebo realizovatelnosti, proč by taková dohoda nemohla být dosažena v oblasti vnitřní bezpečnosti,“ cituje Sky News z textu chystaného projevu.

Mayová přitom poukáže na příklad operace Triage (Třídění), kdy britská policie ve spolupráci s Europolem a českou policií rozbila převážně český gang, který na britském území vykořisťoval své krajany.

Jde o případ z roku 2014, kdy policie na jihozápadě Anglie osvobodila osm Čechů od skupiny, která tyto muže nutila k práci a její výtěžek si za pomoci vydírání i násilí nechávala pro sebe.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner