Bývalý zástupce ředitele amerického FBI Andrew McCabe, propuštěný nedávno z úřadu dva dny před odchodem do penze, předal zvláštnímu vyšetřovateli FBI Robertu Muellerovi své zápisky z rozhovorů s prezidentem Donaldem Trumpem. Oznámila to dnes agentura AP. Mueller se svým týmem pátrá po stopách ruského vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016.

Zápisky jsou podle AP podrobné a obsahují i obsah rozhovorů McCabea s bývalým šéfem FBI Jamesem Comeym, kterého Trump loni vyhodil z funkce. I Comey Muellerovi předal své záznamy konverzace s prezidentem. McCabeovi zápisky mohou podle amerických médií pomoci při vyšetřování kontaktů mezi volebním štábem Trumpa a Moskvou.

McCabea v pátek z funkce propustil ministr spravedlnosti Jeff Sessions za hlasitého souhlasu prezidenta. Trump dnes McCabeovo tvrzení o zápiscích zpochybnil. „S Andrewem McCabem jsem strávil velmi málo času a v mé přítomnosti si nikdy zápisky nedělal. Nevěřím, že má zápisky, pokud ovšem nesleduje vlastní cíle. Totéž platí i o lháři Jamesi Comeym,“ napsal Trump na twitteru.

V dalším tweetu prezident zaútočil přímo na Muellera a jeho tým, který je podle Trumpa politicky zaujatý. „Proč je v Muellerově týmu 13 kovaných demokratů, z nichž někteří jsou stoupenci prolhané Hillary (Clintonové), a proč tam nejsou žádní republikáni?“ zeptal se Trump.

Muellera, bývalého šéfa FBI, Bílý dům už v minulosti kritizoval za to, že někteří jeho vyšetřovatelé přispívali na politické kampaně demokratických kandidátů včetně Clintonové. Muellera samotného do nejvyšší funkce FBI jmenoval republikánský prezident George Bush mladší.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner