ČSSD podle průzkumu agentury Median v březnu stáhla ztrátu na vedoucí ANO 2011 na dva procentní body. TOP 09 zastavila pokles a byla by čtvrtá za KSČM. Předstihla by ODS i KDU-ČSL, která s osmi procenty hlasů dosáhla nejlepšího výsledku od loňského května. Výsledky průzkumu dnes agentura poskytla ČTK.

Kauza Čapí hnízdo se podle agentury zatím na výsledcích hnutí Andreje Babiše výrazně nepodepsala. ANO si setrvale drží okolo zisku 23,5 procenta hlasů. ČSSD se po mírném propadu v únoru vyšplhala na 21,5 procenta. KSČM naopak mírně ztratila na 12,5 procenta.

TOP 09 v posledních dvou měsících zastavila podle Medianu půlroční pokles podpory a získala by deset procent hlasů. Občanské demokraty by předstihla o půl procentního bodu. Křesla ve Sněmovně by měli nadále lidovci, ostatní uskupení však ne.

Podpora antimigračního Úsvitu – Národní koalice v posledních měsících mírně stoupla, uskupení se ale stále pohybuje kolem 3,5 procenta hlasů. Před branami dolní komory by skončilo i hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner