(ČTK) Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident François Hollande se v Rize sešli s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem k „přátelskému a konstruktivnímu“ rozhovoru. Novinářům v lotyšské metropoli to v pátek oznámil německý vládní mluvčí. Všichni tři státníci se v Rize účastní summitu Východního partnerství věnovanému spolupráci Evropské unie s šesti postsovětskými státy.
Setkání Merkelové a Hollandea s Tsiprasem se uskutečnilo přesto, že podle dřívějších informací téma řeckého zadlužení předmětem debat na rižském summitu být nemělo. Sám Hollande při příchodu na summit novinářům řekl, že Riga není místo, kde by se o řecké situaci mělo nějak obšírněji diskutovat. „Řecko není na programu,“ komentoval to také předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Trojice se setkala v noci na pátek asi ke dvouhodinovému rozhovoru. Podle německého mluvčího se shodli na tom, že Atény by měly pokračovat v jednání s věřiteli v zájmu překonání nynější krizové situace. Merkelová, Hollande a Tsipras si údajně slíbili, že budou dál udržovat kontakty.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner