Společné vystoupení německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Françoise Hollandea bude ústředním bodem dnešního jednání Evropského parlamentu ve Štrasburku. Oba státníci představí poslancům svůj pohled na stav Evropské unie, přičemž se nevyhnou současné uprchlické krizi.

Po přibližně dvacetiminutových projevech politiků všeobecně považovaných za hlavní zastánce silnější evropské integrace dostanou slovo předsedové politických frakcí v EP, přičemž zvláště od těch protievropsky zaměřených se dají očekávat kritické reakce. Na závěr budou Merkelová a Hollande odpovídat na dotazy z pléna.

Návštěva by měla symbolicky navázat na společné vystoupení kancléře Helmuta Kohla a prezidenta Françoise Mitterranda, které proběhlo před více než čtvrtstoletím v revolučním roce 1989.

Tři hodiny před lídry Německa a Francie vystoupí před europoslanci v pravé poledne španělský král Felipe VI. Po dvou projevech jeho otce Juana Carlose I. půjde o třetí návštěvu španělského monarchy v EP.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner