Berlín 8. března (zpravodaj ČTK) – Německá kancléřka Angela Merkelová bude dnes vypovídat před parlamentní vyšetřovací komisí k emisnímu skandálu automobilky Volkswagen. Poslanci se především budou snažit zjistit, kdy přesně se šéfka německé vlády o manipulacích s emisemi dozvěděla a co v případu učinila.

Volkswagen v září 2015 přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí. Při jízdě auta produkují výrazně více emisí než při kontrolních testech. Aféra se mimo jiné týká asi 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

Merkelová bude posledním svědkem, kterého parlamentní vyšetřovací komise prozatím vyslechne. Svou činnost zahájila loni v létě.

Pro kancléřku půjde o druhé vystoupení před některou z parlamentních vyšetřovacích komisí během několika týdnů. V polovině února vypovídala před komisí, která se zabývá činností americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA) v Německu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner