Německá kancléřka Angela Merkelová dnes oficiálně gratulovala novému českému premiérovi Andreji Babišovi. Těší se na pokračování velmi dobré spolupráce s Českou republikou, uvedla v krátké zprávě, kterou její úřad zveřejnil na webu. Důvěryhodné vztahy jsou podle šéfky německé vlády v dnešní době zásadní.

„Vážený pane premiére, srdečně Vám gratuluji k Vašemu zvolení. Pro Váš zodpovědný úkol Vám přeji hodně štěstí a úspěchu,“ píše Merkelová v úvodu gratulace.

Dále v ní připomíná, že obě země letos oslavily 20. výročí uzavření česko-německé deklarace. Poselství deklarace zaměřit společně pohled do budoucnosti a převzít zodpovědnost za Evropu podle ní zůstává aktuální. „V době nesmírných výzev pro Evropu jsou důvěryhodné vztahy mezi členskými zeměmi rozhodující. Německo-českému přátelství přitom náleží zvláštní role,“ vyjadřuje své přesvědčení šéfka spolkové vlády.

Závěrem Merkelová poznamenává, že se těší na pokračování velmi dobré spolupráce i s Babišovou vládou a že s velkým zájmem hledí vstříc na osobní setkání s novým českým premiérem.

Babiše prezident Miloš Zeman ministerským předsedou jmenoval 6. prosince, jeho vládu pak tuto středu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner