Americký prezident Donald Trump i německá kancléřka Angela Merkelová dnešní první společné setkání ocenili jako produktivní. V minulosti se oba státníci opakovaně kritizovali, Trump například kancléřce vyčítal příliš otevřený postoj vůči běžencům.

„Je mnohem lepší mluvit spolu než mluvit o sobě,“ řekla kancléřka o dnešní návštěvě Bílého domu. Její cestu do Spojených států doprovázely komentáře médií o tom, že jednání kvůli vzájemným rozporům nebudou snadná. „Někdy je samozřejmě namáhavé dosáhnout kompromisu, k tomu nás ale zvolili,“ řekla Merkelová na společné tiskové konferenci s Trumpem.

O přijetí v Bílém domě prohlásila, že ji potěšilo přátelské a srdečné uvítání. Portál AOL ovšem napsal, že společné pózování před fotografy a kameramany v Oválné pracovně se rozhodně vřelé nezdálo: prezident s kancléřkou si ani nepodali ruce.

V závěru fotografování novináři požádali, aby si státníci ruce podali. Podle AOL se zdálo, že se Merkelová k Trumpovi naklonila s tím, zda si pravicemi nepotřesou. Trump však nijak nereagoval a na kancléřku se ani nepodíval. Zda to učinil záměrně, či ne, není podle AOL jasné. Jisté však je, že Trump při focení zavtipkoval. „Pošlete, prosím, do Německa pěkné snímky,“ obrátil se prezident na fotografy.

Televize n-tv po příjezdu Merkelové do Bílého domu v komentáři poznamenala, že prezident i kancléřka mají očividně dobrou náladu. Usmívající se Trump na Merkelovou čekal u vchodu do rezidence a kancléřce po vystoupení z vozu potřásl rukou. Společně se pak u vchodu nechali vyfotografovat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner