Důležité mezinárodní otázky budou na programu neformální schůzky, které se v pondělí v Německu zúčastní americký prezident Barack Obama, jeho francouzský protějšek François Hollande, německá kancléřka Angela Merkelová a premiéři Británie a Itálie David Cameron a Matteo Renzi. Oznámily to dnes ve společném prohlášení Berlín a Paříž.

Vrcholní politici projednají situaci kolem Sýrie, Ruska a Ukrajiny, nejspíš také otázky kolem Libye a migrantů, upřesnila na tiskové konferenci v Berlíně Merkelová, která mimořádné setkání v Hannoveru iniciovala. Připomněla, že stejná skupina si vyměnila názory k aktuálním tématům již na okraj summitu G20 v Turecku loni v listopadu.

Cameronova mluvčí očekává, že účastníci setkání především projednají přistěhovaleckou krizi, boj proti radikální skupině Islámský stát a vývoj v Libyi a na Ukrajině.

V Hannoveru probíhá průmyslový veletrh, kterého se od neděle bude účastnit Obama. Merkelová minulý měsíc řekla, že při této příležitosti se snad podaří pokročit v jednáních ohledně dohody o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy, která začala v roce 2013.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner