Zatímco některé evropské tajné služby varují, že již nezvládají sledovat příchozí z nebezpečných států, německá kancléřka podle všeho upřednostňuje humanitární pomoc válečným uprchlíkům před bezpečím.

Kancléřka Angela Merkelová dnes potvrdila, že je nadále rozhodně proti stanovení horní hranice počtu uprchlíků, které by Německo mělo ročně přijímat. Podle agentury DPA to řekla v Münsteru na regionální konferenci své Křesťanskodemokratické unie (CDU).

„Z různých důvodů tento nástroj nepovažuji za správný,“ řekla Merkelová. Podle ní je rozdíl mezi tím, zda je mír v Sýrii nebo v Iráku. „Jeden rok je uprchlíků docela málo, příští rok víc,“ prohlásila šéfka německé vlády, která dala nedávno najevo, že se příští rok bude o kancléřský úřad ucházet znovu, již počtvrté.

Kvůli svému odporu k horní hranici počtu uprchlíků se Merkelová, která je také předsedkyní CDU, dostala do sporu s předsedou sesterské bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) Horstem Seehoferem. Ten požaduje roční limit 200.000 běženců.

Kancléřka se podle DPA dnes místo toho před zhruba tisícovkou členů CDU znovu vyslovila pro partnerství se zeměmi na vnějších hranicích Evropské unie s cílem omezit ilegální přistěhovalectví.

Merkelová se před sjezdem CDU, který se bude konat ve dnech 5.-7. prosince, postupně zúčastní čtyř regionálních konferencí strany. Na poslední z nich přijede 2. prosince do Jeny.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner