Svoboda tisku je podle německé kancléřky Angely Merkelové velmi důležitá. Na mnichovské bezpečnostní konferenci tak Merkelová reagovala na dotaz k opakovaným útokům amerického prezidenta Donalda Trumpa na média.

„K novinářům chovám velký respekt, vzájemně se respektujeme,“ řekla s tím, že pokud se objeví rozpory, tak o tom s představiteli médií hovoří. „Svobodu tisku vnímám jako důležitou,“ dodala.

Trump opakovaně obviňuje média, že proti němu používají nepravdivé zprávy a konspirace. Několikrát i prohlásil, že novináři se kvůli nenávisti vůči němu vymkli kontrole.

Merkelová také řekla, že by ráda s Ruskem jednala o kybernetických útocích a o šíření falešných zpráv, ze kterých je Moskva často obviňována.

„Víme, že Rusko dává velmi otevřeně na vědomí, že hybridní vedení války považuje za formu obrany,“ uvedla kancléřka. „Pokud bych si mohla přát jednu věc, pak by jistě bylo velmi dobré dostat toto téma například do agendy rámce rozhovorů mezi NATO a Ruskem,“ prohlásila.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner