Prezident Spojených států Donald Trump přijme příští pátek 27. dubna v Bílém domě německou kancléřku Angelu Merkelovou. Schůzku dnes oznámil Bílý dům. Premiérka navštívila Trumpa v sídle amerických prezidentů již loni v březnu.

Během nadcházejícího setkání budou Trump s Merkelovou jednat o geopolitických a ekonomických otázkách. „U příležitosti znovuzvolení Merkelové kancléřkou oba vůdci potvrdí německo-americké partnerství, které je základem transatlantických vztahů a Severoatlantické aliance,“ uvedl v prohlášení Bílý dům.

Merkelová jede do USA v době vyhrocených vztahů Západu s Ruskem a také v době, kdy režim syrského prezidenta Bašára Asada čelí obvinění z použití chemických zbraní v Dúmě. Očekávaným tématem jednání budou zřejmě i americká cla na ocel a hliník. Evropská unie, jejíž je Německo součástí, má prozatím od USA dočasnou výjimku, ta ale skončí 1. května. EU chce proto spor o cla, která Trump prosazuje, co nejrychleji vyřešit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner