Německá kancléřka Angela Merkelová podporuje názor nového ministra vnitra Horsta Seehofera, že je třeba znovu prodloužit kontroly na německých hranicích. Informoval o tom dnes mluvčí spolkové vlády Steffen Seibert. Důvodem k pokračování těchto opatření je podle něj nedostatečná kontrola vnějších hranic Evropské unie.

„Spolková kancléřka a ministr vnitra se dohodli na tom, že prodloužení kontrol na německé hranici je v současnosti nezbytné,“ řekl Seibert.

Seehofer v rozhovoru s nedělníkem Welt am Sonntag vyslovil požadavek, aby byly vnitřní hranice v EU kontrolovány tak dlouho, dokud nebudou lépe střeženy vnější hranice. Hovořil také o možnosti dalšího zesílení kontrol na vnitřních hranicích.

Německo obnovilo kvůli silnému přílivu uprchlíků v září roku 2015 kontroly na hranici s Rakouskem. Kontroly provádí na třech přeshraničních dálnicích a různých místech v příhraničí. Policisté mohou kontrolovat cestující i bez konkrétního podezření.

Loni bylo podle německého ministerstva vnitra zadrženo 16.000 osob, které se pokusily o ilegální příjezd do Německa. Z toho bylo vykázáno 7000 lidí.

V okolí české hranice pak úřady podle německého ministerstva registrovaly 4053 osob, které přicestovaly ilegálně. Na německo-francouzské hranici to bylo 3946 lidí, u polské hranice 2148, u nizozemské 1654 a u lucemburské 328 lidí.

Seehofer, který je předsedou bavorské Křesťanskosociální unie (CSU), v nedělním rozhovoru také prohlásil, že EU při jednání s východoevropskými zeměmi o přerozdělování migrantů zaujímá povýšený postoj a mluví s nimi moralizujícím tónem.

Některé země EU mohou podle něj přispět k řešení problémů svým vlastním způsobem, například vysláním většího počtu personálu na vnější hranice EU nebo vyššími příspěvky na provoz hraničních kontrol.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner