Mexická policie zatkla v úterý dvaapadesátiletou Claru Elenu Laborinovou, která je považována za šéfku zločineckého gangu zodpovědného za vlnu násilností v tichomořském letovisku Acapulco. Informovala o tom agentura AFP. Zadržená žena byla na seznamu nejhledanějších mexických zločinců.

Laborinová je manželkou Héctora Beltrána Leyvy, který se s několika následovníky oddělil od většího kartelu Sinaloa a založil si vlastní gang. Poté, co ho policie před dvěma roky zadržela, převzala vedení zločineckého uskupení jeho žena. Tu nyní policisté dopadli na severozápadě Mexika ve městě Hermosillo.

Kartel Beltrána Leyvy je spojován s vlnou násilností v Acapulku, kde bojuje několik organizovaných zločineckých skupin o kontrolu nad pašováním drog. Všechny jsou také zapojeny do únosů a vydírání. V oblasti je kvůli tomu jedna z nejvyšších měr zločinnosti v Mexiku, loni tam připadalo 111 vražd na 100.000 obyvatel.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner