Mexiko uvolní 50 milionů dolarů (1,2 miliardy korun) na služby advokátů, kteří budou hájit práva mexických imigrantů ve Spojených státech. Oznámil to v pondělí mexický ministr zahraničí Luis Videgaray. Peníze budou odeslány na konta mexických konzulárních služeb v USA.

Finanční prostředky mají zajistit právní služby pro Mexičany ohrožené deportací, uvedl ministr. Cílem podle něj není bránit právním normám v USA. „Peníze chceme využít k jedinému základnímu cíli, kterým je obrana práv Mexičanů. Jde o právní pomoc, informační kampaně a najímání právníků, bude-li to třeba,“ řekl Videgaray.

Ministr připustil, že v dohodě o severoamerickém volném obchodě NAFTA je třeba učinit změny, jak to prosazuje nový americký prezident Donald Trump. „Nedopustíme ale návrat k protekcionistickým praktikám, jako byla dovozní cla,“ řekl. Smlouva, uzavřená v roce 1984, zakotvuje bezcelní obchod mezi Mexikem, USA a Kanadou. Víc než 80 mexického exportu míří do USA.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner