Mexiko 11. března (ČTK) – Nejméně 242 potají pohřbených těl objevily v posledních šesti měsících úřady v mexickém státě Veracruz. Mrtví byli převážně místní mladí lidé. Těla byla nalezena ve 124 hrobech, informovala dnes agentura AFP.

„Našli jsme v hrobech oblečení, které patřilo mladým ženám a lidem z okolí, boty a různé dokumenty,“ řekl agentuře AFP nejmenovaný zdroj, který se podílel na vyšetřování.

„Místní úřady pravděpodobně věděly, že tu zločinci pohřbívali své oběti, ale přimhouřily nad tím oči,“ tvrdí nejmenovaný vojenský zdroj.

Od roku 2010 se podle oficiálních údajů ve státě Veracruz pohřešuje 722 osob. V celém Mexiku pak bylo od roku 2006 zaznamenáno 170.000 vražd a dalších 28.000 lidí bylo prohlášeno za nezvěstné. Přesný počet osob, které se staly obětí organizovaného zločinu, úřady však neuvádějí. Ve státě Veracruz působí znepřátelené drogové kartely Jalisco Nueva Generación a Zetas, které bojují o vliv nad územím. Stát proto patří k nejnebezpečnějším v zemi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner