Cizinecká policie o víkendu zadržela v Česku 152 uprchlíků, z toho bylo 22 žen a 44 dětí. Za celý minulý týden to bylo 314 lidí. Podle policie jsou nyní skupiny běženců početnější a je v nich více žen a dětí. ČTK o tom dnes informovala mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Dříve byly podle ní zadržovány spíše menší skupiny, zatímco v poslední době jde o skupiny 30 až 50 běženců.

Policie od poloviny června zpřísnila kontroly zaměřené na migraci. Od té doby se počet zadržených běženců vyšplhal na 1519. „Za uplynulý týden jich policisté odhalili 314, denní průměr se tak opět zvyšuje na 44 migrantů,“ doplnila Rendlová.

Na začátku zvýšených kontrol policisté většinou odhalovali pětičlenné až osmičlenné skupiny běženců. V současnosti zadržují i mnohem větší skupiny, u kterých se změnilo také složení. „Zatímco na začátku opatření migrovali přes naše území téměř výhradně muži, dnes jsou běžnou součástí skupin ženy a velký počet dětí,“ doplnila Rendlová. Objevují se podle ní také případy žen cestujících jen s dětmi a bez mužů.

Za první pololetí letošního roku bylo v Česku odhaleno celkem 3018 migrantů, což bylo téměř o polovinu více než loni. S přílivem běženců, zejména z oblastí zasažených boji, se v poslední době potýká celá Evropa.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner