Opakované hromadné bitky mezi migranty propukly o víkendu v zařízení pro uprchlíky ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa. Mnoho běženců utrpělo zranění a čtyři přistěhovalce policie zatkla.

Dějištěm rvaček se stala ubytovna v lázeňském městě Bad Säckingen poblíž hranic se Švýcarskem. Podle policie se na místě odehrály „bouřlivé scény“. Jeden ze zadržených je zraněn vážně.

První střet začal z dosud neznámých důvodů v sobotu večer. Po jeho zmírnění se násilnosti znovu rozhořely v neděli odpoledne. „Obyvatelé zřejmě dostali posily z jiných uprchlických táborů a různé národnosti se do sebe pustily,“ uvedli strážci zákona podle agentury DPA. Pak se situace opět dočasně uklidnila, ale po dvou hodinách došlo k dalším potyčkám.

Podobné incidenty hlásily již dříve i jiné evropské země hostící velký počet migrantů. Letos v září se pranice mezi běženci strhla na řeckém ostrově Chios. V červenci se až 200 imigrantů zapojilo do bitky v zadržovacím přijímacím centru pro přistěhovalce ve městě Kiskunhalas na jihu Maďarska.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner