Migranti se dnes naposledy pomodlili v improvizovaném kostele v tábořišti zvaném Džungle u severofrancouzského Calais. Stejně jako zbytek tábora, v němž pobývaly tisíce migrantů ve snaze dostat se tunelem pod Lamanšským průlivem do Británie, bude kostel odklizen, informovala dnes agentura AP.

Dnešní mše se účastnili hlavně migranti z východoafrické Etiopie, kde se většina obyvatel hlásí k etiopské ortodoxní církvi.

Kromě kostela migranti v tábořišti u Calais vybudovali také provizorní mešitu, školy a obchody.

Tento týden francouzské úřady ukončily evakuaci obyvatel tábora. Většinu z jeho původně snad až 10.000 obyvatel převezly do uprchlických center po celé zemi. Stany a další provizorní stavby začaly následně bagry bourat a odklízet.

Představitelka departementu Pas-de-Calais Fabienne Bucciová už dříve uvedla, že celá oblast někdejšího tábora bude vyčištěna nejpozději do pondělí.

Francouzský prezident François Hollande v sobotu vyzval britskou premiérku Theresu Mayovou, aby Londýn převzal spoluzodpovědnost za osud nezletilých migrantů, kterých v táboře pobývalo až 1500.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner