Rakouská ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová (52) opouští spolkovou vládu a přejde do vedení spolkové země Dolní Rakousy. V rakouské vládě ji nahradí dolnorakouský místohejtman Wolfgang Sobotka (60). Na společné tiskové konferenci s dolnorakouským hejtmanem Erwinem Pröllem to oznámil předseda Rakouské lidové strany (ÖVP) a rakouský vicekancléř Reinhold Mitterlehner.

Mitterlehner poděkoval dosavadní ministryni za její podíl na řešení migrační krize a řekl, že její kroky „zahájily obrat v evropské migrační politice“. Miklová-Leitnerová před několika dny Mitterlehnera informovala o svém záměru vrátit se do Dolního Rakouska a nastoupit tam do funkce zástupkyně hejtmana.

Miklovou-Leitnerovu chce ÖVP připravit na řízení Dolních Rakous po Pröllovi, který funkci dolnorakouského zemského hejtmana zastává od roku 1992. Odstoupit by podle agentury APA mohl u příležitosti svých 70. narozenin letos v prosinci. O nástupnictví po Pröllovi usiloval rovněž Sobotka.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner