Ministerstvo obrany podalo trestní oznámení kvůli muži, který na pietu v Rakovníku 11. listopadu přišel v nacistické uniformě. Na twitteru to oznámil ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Událost kritizovala média i lidé na sociálních sítích.

„MO (ministerstvo obrany) podalo v souvislosti s pietním aktem u příležitosti dne veteránů v Rakovníku trestní oznámení. Esesácké symboly na oslavy Dne válečných veteránů nepatří,“ uvedl ministr obrany.

Peitní akce se podle webu Deník.cz konala v centru Rakovníka u pamětní desky věnované rakovnickým občanům, kteří v době druhé světové války sloužili v britské RAF (Royal Air Force). Na akci vystoupil předseda Klubu vojenské historie v Rakovníku Jiří Svoboda. Deník.cz z akce zveřejnil fotografie, podle kterých u pamětní desky při projevu Svobody stálo několik mužů v historických uniformách. Jeden byl v uniformě německého vojáka s nacistickými symboly a se symboly nechvalně známých německých speciálních jednotek SS (Schutzstaffel, Ochranný oddíl). V nich sloužili nejhorlivější příznivci nacistického Německa.

Kritiku sklidil jak muž v uniformě, tak Svoboda za svůj projev, ve kterém podpořil prezidenta Miloše Zemana. Jeho odpůrcům vzkázal, že pokud se jim nelíbí zvolení Zemana, mohou se odstěhovat nebo oběsit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner