Ministerstvo práce a sociálních věcí chybovalo ve více než čtyřicetimilionovém tendru na výběr mobilního operátora. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze, jeho rozhodnutí je pravomocné, ministerstvo se proti němu neodvolalo, vyplývá z informací na webu antimonopolního úřadu.

Ministerstvo zakázku vypsalo v únoru letošního roku s tím, že její předpokládaná hodnota je 43 milionů korun bez DPH. Jako vítěze vybralo Vodafone, proti tomu se ale odvolal konkurenční operátor O2 Czech Republic.

Podle ÚOHS mohl postup ministerstva ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Resort nezdůvodnil, z jakého důvodu neshledal cenu, kterou nabídl Vodafone v jedné z položek, za mimořádně nízkou, uvedl antimonopolní úřad. Tuto chybu musí nyní ministerstvo napravit. ÚOHS zrušil výběr vítěze a soutěž vrátil do fáze posouzení nabídek.

S antimonopolním úřadem mělo ministerstvo práce a sociálních věcí problémy i v minulosti. Letos například dostalo čtvrtmilionovou pokutu. Ministerstvo stanovilo diskriminační podmínky ve veřejné soutěži z roku 2011 na systematizaci resortu. Zakázka se týkala nejen ministerstva, ale i příspěvkových organizací, a tedy celkem 19.500 zaměstnanců.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner