Ministr školství Stanislav Štech se dnes opakovaně omluvil signatářům petice proti kariérnímu řádu učitelů za to, že je na svém facebooku označil za textově negramotné. Uvedl to dnes ve Sněmovně v rámci interpelací. Vysvětlil, že svou poznámkou mířil pouze na adresáty zkreslených a nepřesných tvrzení o kariérním řádu.

„Moje reakce nebyla rozhodně mířena proti učitelům. Byla to řečnická otázka, kterou považuji za nevhodnou, považuji to za svou chybu. Omluvil jsem se a chcete-li, omlouvám se na tomto místě znovu,“ uvedl Štech.

Ministr tři dny po nástupu do funkce na facebooku zpochybnil jak obsah petice proti kariérnímu řádu, tak jejích 21.000 signatářů. „Lživé tvrzení v každé větě petice, že by tolik textově negramotných lidí mezi učiteli,“ uvedl mimo jiné.

„Občas reaguji zbytečně emotivně,“ přiznal Štech. Omluvil se podle svých slov zejména těm učitelům, kteří důkladně kariérní řád prostudovali a našli v něm věci, se kterými nesouhlasí.

Kariérním řádem, který má zavést mimo jiné tři kategorie učitelů a podle toho je také hodnotit, se má Sněmovna znovu zabývat v půli července s ohledem na úpravy navržené Senátem. Není jisté, zda hlavně ČSSD najde pro jeho prosazení dostatek hlasů. Předloha nemá podporu největších opozičních stran KSČM, TOP 09 ani ODS. Výhrady k ní mají i poslanci vládního hnutí ANO.

Výzvy k rezignaci za své výroky, k níž ho vybídli jak předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura, tak předseda poslaneckého klubu TOP 09 Michal Kučera, nechal Štech podle očekávání nevyslyšené.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner