Praha 8. března (ČTK) – V tendru na provoz mýtného systému po roce 2019 dnes vypršel termín pro podání předběžných nabídek. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se k nabídkám vyjádří na dnešní tiskové konferenci. Do tendru se přihlásili čtyři uchazeči. Mýtné se vybírá od roku 2007 elektronicky na 1400 kilometrech dálnic a silnic první třídy v Česku. Vztahuje se na nákladní auta a autobusy. Za deset let se na mýtném vybralo zhruba 77,5 miliardy korun.

Po podání předběžných nabídek se bude podle Ťoka hodnotit, zda je technické řešení v souladu s právem. Ministerstvo bude také vyjednávat s uchazeči o ceně a podmínkách kontraktu. Tendr počítá mimo jiné s tím, že po roce 2019 se zpoplatnění rozšíří o dalších 900 kilometrů silnic první třídy.

Tendr může podle dřívějšího vyjádření ministra pokračovat i navzdory tomu, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zakázal ministerstvu podepsat smlouvu s případným vítězem soutěže.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner