Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny a poslankyně za ODS Miroslava Němcová se jako jedna z mála zastala médií, na něž útočí Andrej Babiš. Učinila to během svého delšího parlamentního vystoupení v debatě o vyjádření nedůvěry vládě. Poslankyně Němcová uvedla:

„…Čtvrtá věc, kterou vytýkám vládě, je, že se nijak nebrání útokům na média, tedy na ty, kteří mají být doprovodnou částí normálního demokratického provozu v normální demokratické zemi. Útok vedl ministr Babiš proti týdeníku Echo, okamžitě po jeho vzniku oznámil, že na něj pošle finanční kontrolu, protože zrovna do něj, co čert nechtěl, odešli téměř všichni slušní novináři z jeho tehdejší mediální divize Agrofertu, tedy z Lidových novin a Mladé fronty. Na ty si chtěl ministr financí posvítit, poslat na ně finanční kontrolu.

Druhý útok přichází proti České televizi, to jsme tu koneckonců slyšeli i dnes, kdy se mu nelíbí, jak veřejnoprávní televize referuje o tom, jak peníze a na jaké účely čerpají firmy ministra financí ze státního rozpočtu.

Třetí útok přichází na televizi Barrandov jen proto, že tato televize si dovolila upozornit na to, že partnerka pana ministra neumí proclít věci, které si přiváží ze zahraničí.

Čtvrtý útok na Svobodné fórum, kde napadá šéfredaktora Pavla Šafra. Ten se nakonec rozhoduje Andreje Babiše žalovat.“

V předchozí části projevu Miroslava Němcová kritizovala vládu za to, že nechává prezidenta Miloše Zemana poškozovat zájmy České republiky v zahraničí.

„Bavíme-li se o vnitřním problému, kterým je zcela jistě konflikt zájmů Andreje Babiše, střet zájmů, rozkládání demokratického systému, budování oligarchického systému, tak v zahraniční politice se objevuje neschopnost vlády nějak ji sladit s prezidentem republiky. Já jsem o tom mluvila ve své faktické poznámce zhruba před dvěma minutami, kdy rozumím tomu konfliktu, který je uvnitř ČSSD. Tedy konfliktu, který bych nazvala „spor o Miloše Zemana“. Někdo ho rád má, někdo ho rád nemá. A vzhledem k tomu, že Miloš Zeman si razí svoji na vládě zcela nezávislou zahraniční politiku, dostává se ČSSD, vláda, ale tím i Česká republika do velmi nepříjemné situace, a to té, že nám zahraniční partneři v žádném případě nerozumějí,“ uvedla Miroslava Němcová.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner