Londýn 3. května (ČTK) – V Anglii se dnes budou konat místní volby. Voliči budou vybírat zhruba 4500 nových členů 150 zastupitelstev, která se starají především o každodenní chod anglických regionů a obcí. Hlasovat se bude také ve všech obvodech Londýna. Komunální volby jsou považovány za test spokojenosti s vládou premiérky Theresy Mayové.

Volební místnosti se v příslušných anglických obcích otevřou v 8:00 SELČ a hlasovat bude možné až do 23:00 SELČ. Ve Skotsku, Walesu ani Severním Irsku se dnes volit nebude. Na některých místech Anglie budou voliči rozhodovat jen o třetině či polovině křesel v zastupitelských orgánech. Starostové se budou volit přímo na šesti místech, poprvé například v metropolitní oblasti Sheffieldu.

Pozornost se soustředí především na výsledky hlasování v 32 obvodech hlavního města Londýna. Podle britského tisku by mohli konzervativci premiérky Theresy Mayové utrpět vzhledem k nespokojenosti řady obyvatel metropole s vývojem jednání o odchodu Británie z Evropské unie na mnoha místech porážku.

S napětím se čeká například na to, zda opoziční labouristé zvítězí v obvodech Westminster a Wandsworth, které jsou tradičně v rukou konzervativců. Podle některých pozorovatelů ale vítězství labouristů nebude tak přesvědčivé, neboť je v posledních týdnech poškodila aféra kolem antisemitismu ve straně.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner