ČSSD se podle dnes zvolené řadové místopředsedkyně Jany Fialové potápí, zatímco „nahoře na parníku se tancuje“. Nové vedení strany by to podle ní mělo změnit. Strana by se podle ní měla vrátit zpět do regionů a víc naslouchat lidem. Systém kvót pro zastoupení žen na kandidátkách ČSSD podle Fialové není třeba, protože schopné ženy se na kandidátky dostanou i bez kvót. Fialová to řekla novinářům na sjezdu ČSSD v Hradci Králové po svém zvolení.

„Doteď jsem měla pocit, že na parníku se nahoře tancuje a dole ti lidé vylévají vodu, kterou nabíráme, a volají nahoru, aby již přestali tancovat a šli jim pomoct,“ řekla k dosavadní situaci v ČSSD. Vyjádřila přesvědčení, že „ti seshora půjdou dolů vodu vylévat, a že se podaří zastavit potápění.“

Ohledně ustavení nové vlády nyní bude ČSSD podle ní čekat na postoj předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. „Situace byla jednoznačná. Pokud jsme nedosáhli toho, čeho jsme chtěli, byl důvod, aby se ukončila jednání,“ řekla ke krachu jednání ČSSD s ANO o možné společné vládě.

Fialová, které je na Vysočině krajskou radní pro školství, se staví kriticky k inkluzi handicapovaných dětí ve školách. Integrace těchto dětí by podle ní měla být rozumná podle rozumných pravidel. Minulé vedení ministerstva školství podle ní reformu nepřipravilo dobře. „Naše připomínky nebyly nikdy vypořádány. Bohužel ministerstvo nám nechtělo naslouchat. Peníze na asistenty chybí, v terénu je chaos,“ řekla.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner