Na místopředsedu ČSSD bude na únorovém mimořádném sjezdu kandidovat předseda spolku Idealisté.cz Radim Hejduk. Šestka pražské kandidátky sociální demokracie v loňských sněmovních volbách představila na webu svůj program s názvem Nebát se 21. století, ve kterém se soustředí například na vzdělávání, digitalizaci, ale hovoří i o možných změnách v daňovém systému.

Sedmadvacetiletý Hejduk na svých internetových stránkách uvádí, že ČSSD na tom v současnosti není nejlépe. „Mediální výstupy se kupí maximálně kolem personálií bez obsahu. Nebo se vyzývá k diskusi, která měla proběhnout už dávno,“ píše. Kandidatura do nejužšího vedení je podle něj výsledkem toho, že už nemůže přihlížet, co se děje, a proto přichází s jasnou programovou vizí.

Okresní a krajské organizace sociální demokracie v lednu pořádají nominační konference, kde se připravují na únorový mimořádný sjezd. Ten má v reakci na špatný výsledek v říjnových sněmovních volbách vybrat nové vedení strany, ČSSD kromě toho zvažuje mimo jiné i změny ve stanovách. Návrh na přímou volbu předsedy neprošel, takže nové vedení vyberou delegáti sjezdu v Hradci Králové.

O post předsedy se dnes přihlásil poslanec a olomoucký primátor Antonín Staněk, v minulých týdnech vyjádřili zájem o funkci také současný místopředseda strany a Sněmovny Jan Hamáček a bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner