Mladá sebevražedná atentátnice dnes v Nigérii zabila sebe nejméně šest lidí, dalších 28 osob zranila. Žena podle místních úřadů odpálila nálož umístěnou na svém těle u hlavního autobusového nádraží ve městě Damaturu na severovýchodě země.
„Mladá dívka přišla krátce před 07:00 a chtěla vejít do autobusového nádraží. Nebylo jí to povoleno, protože se odmítla podrobit bezpečnostní prohlídce u vchodu,“ řekl agentuře AFP jeden ze svědků. Atentátnice se pak odpálila u projíždějícího taxíku plného lidí.
K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil. Podobné útoky, jichž se účastní mladé sebevražedkyně, provedlo v minulých měsících na severovýchodě země radikální islámské hnutí Boko Haram.
Během šestiletého ozbrojeného povstání s cílem vytvořit na severovýchodě Nigérie islámský stát už bojovníci Boko Haram připravili o život tisíce lidí. Od konce května, kdy se úřadu prezidenta ujal Muhammadu Buhari, který si potlačení islamistů dal za svou prioritu, má Boko Haram na svědomí další stovky lidských životů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner