Washington 16. června (ČTK) – Mladí Američané loni vykouřili historicky nejmíň cigaret a experti doufají, že na obzoru je slibná generace nekuřáků. Zatímco v roce 2015 kouřilo v USA 4,7 milionu středoškoláků a vysokoškoláků, v loňském roce jich bylo 3,9 milionu. Pokles je trvalý od roku 2011, oznámilo Středisko pro kontrolu nemocí a prevenci (CDCP).

Počet středoškoláků, kteří si zapálili během 30 dnů před prováděným průzkumem, se snížilo na osm z 9,3 procenta v roce 2015. V roce 2011 jich bylo 15,8 procenta. „Je to historické vítězství veřejného zdraví,“ reagoval na statistiku šéf organizace Kampaň za děti bez tabáku Matthew Myers.

Ještě větší pokles zaznamenalo kouření elektronických cigaret, jimž loni holdovalo 11,3 procenta středoškoláků, zatímco předloni 16 procent. Uspokojivá čísla jsou podle expertů výsledkem zdravotnických kampaní.

Celková spotřeba cigaret v USA se v období let 2011-16 ovšem nezměnila, uvedlo CDCP. Zvýšil se prodej elektronických cigaret na úkor cigaret tradičních.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner