Cestu z Moskvy do Berlína chystají na konec dubna příslušníci motorkářského klubu „Noční vlci“. Podporovatelé Vladimira Putina se při spanilé jízdě, která má oslavit vítězství sovětské armády ve druhé světové válce, objeví i v České republice nebo Polsku. Tam proti nim chystají Putinovi odpůrci protestní akce.

Vůdce „Nočních vlků“ Alexandr Zaldostanov dopředu varoval polské demonstranty, aby se nesnažili motorkáře při jízdě jakkoliv omezovat. „Nejedeme k Polákům na návštěvu, naším cílem je Berlín. Jaká bude akce proti nám, taková bude i naše reakce,“ prohlásil pro polský rozhlas. „Budeme si jen dělat své, a ať se ani nepokoušejí nám překážet,“ vzkázal oponentům.

„Je nám úplně jedno, jestli se to někomu líbí, anebo ne. Nejsme stodolarová bankovka, abychom se líbili všem, ale naše plány neodvoláme. Máme své přesvědčení a své hodnoty, mezi něž patří i veliké vítězství jako vrchol ruských dějin,“ říká vůdce Vlků, známý jako Chirurg.

Na cestu do Německa vyrazí klub 25. Dubna ráno z Moskvy. Dalšími zastávkami mají být Minsk, Brest a Vratislav. Jízda bude pokračovat do Brna, Bratislavy, Vídně, Mnichova a Prahy. V Berlíně by svou jízdu měli motorkáři ukončit 9. května, kde chtějí položením květů uctít památku sovětských vojáků.

Jak informuje ČTK, „Noční vlci“ jsou nejstarší ruský motorkářský klub a oslavy Dne vítězství pořádají každý krok. Přestože tvrdí, že jejich fungování je apolitické, veřejně sympatizují s Vladimirem Putinem, který se s vedením klubu stýká.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner