Miliardář Rupert Murdoch podpořil zvažovanou kandidaturu svého kolegy v mediálním byznysu a bývalého newyorského starosty Michaela Bloomberga na úřad prezidenta USA. Bloomberg, zakladatel úspěšné finanční informační agentury nesoucí jeho jméno, podle nedávné zprávy listu The New York Times zvažuje vstup do volebního souboje, do něhož by se mohl zapojit v březnu.

„Je to pro Bloomberga poslední šance,“ napsal na svém twitterovém účtu čtyřiaosmdesátiletý Murdoch. „Nikdy nevíte, co se stane, až skočíte do ringu. Věci se rychle mění, zejména během voleb,“ uvedl mediální magnát.

Třiasedmdesátiletý Bloomberg je podle amerického tisku znepokojen převahou Donalda Trumpa mezi republikány, údajnými přehmaty Hillary Clintonové a vzestupem levicového senátora Bernieho Sanderse mezi demokraty. Bloomberg proto instruoval své poradce, aby připravili plány pro kampaň před prezidentskými volbami letos v listopadu.

Bloomberg se údajně hodlá rozhodnout nejpozději na začátku března, kdy by se podle svých poradců ještě mohl dostat na kandidátní listiny ve většině amerických států. Již nyní ale podnikl konkrétní kroky k zahájení kampaně. Přátelům a spolupracovníkům naznačil, že by byl připraven utratit ve volbách nejméně miliardu dolarů.

Murdoch o případné Bloombergově kandidatuře hovořil už loni v srpnu. „Protože Trump se stává závažným kandidátem, je třeba, aby do ringu vkročil další miliardářský kandidát, Mike Bloomberg,“ napsal tehdy v sociálních sítích.

Bloomberg je podle časopisu Forbes desátým nejbohatším mužem Ameriky se jměním odhadovaným na 36,5 miliardy dolarů. Je považován za politického pragmatika blízkého finančním kruhům z Wall Street. Je odpůrcem držení střelných zbraní a stoupencem imigrační reformy, schvaluje sňatky homosexuálů a brojí proti zakazování potratů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner