Případ muže, který se pokusil ve čtvrtek najet do kolony s kancléřkou Angelou Merkelovou, je stále v prověřování. Muž je prošetřován na svobodě, řekl dnes ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Muž v černém mercedesu ohrožoval kolonu cestou na Úřad vlády, bezpečnost kancléřky ale nenarušil. Policisté ho pak zadrželi.

„Věc zatím nebyla nijak právně kvalifikována,“ řekl Hulan. Odmítl sdělit i bližší podrobnosti k totožnosti muže. V danou chvíli není na místě se k té osobě jakkoliv vyjadřovat, dodal.

Incident se podle mluvčího stal na křižovatce ulic Milady Horákové a Tychonovy. Muž v černém mercedesu se několikrát pokusil vytlačit policisty z vozovky, a ti mu proto museli pohrozit použitím střelné zbraně. Podle mluvčího policejního prezidia Josefa Bocána byl pokus v samém zárodku eliminován.

Muže policie po incidentu zajistila a převezla na služebnu. Případ si poté převzali pražští kriminalisté, kteří se jím podle Bocána zabývají pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě.

Merkelová jednala v Praze ve čtvrtek odpoledne mimo jiné s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a prezidentem Milošem Zemanem. Za účasti Merkelové byla například v Praze podepsána dohoda o spolupráci mezi Českým vysokým učením technickým a Německým výzkumným střediskem pro umělou inteligenci (DFKI). Několikahodinovou návštěvu kancléřky provázelo několik shromáždění jejích kritiků i příznivců.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner