Filadelfie (USA) 18. dubna – Američan, který umístil na facebook video zachycující vraždu důchodce, spáchal sebevraždu. Informovala o tom dnes policie státu Pensylvánie, která sedmatřicetieltého Steva Stephense po intenzivním pátrání objevila a „krátce pronásledovala“.

Stephens na nahrávce zastřelil zjevně náhodně vybraného čtyřiasedmsedátiletého muže, jehož potkal na chodníku v Clevelandu ve státě Ohio. Policisté jej po dvoudenním pátrání objevili dnes na severozápadě sousední Pensylvánie. Když se jej pokoušeli zadržet, dal se na útěk a po krátkém pronásledování se zastřelil. Stephens pracoval jako poradce ve společnosti, jež mladým lidem pomáhá rozvíjet profesní schopnosti a najít si práci. Zaměstnavatel si Stephense před nástupem důkladně prověřoval a nic znepokojujícího neobjevil.

Stephens zveřejnil celou sérii videí. V jedné tvrdil, že se chystá spáchat vraždu, za niž přičetl vinu své přítelkyni. Na jiném videu Stephens zmiňuje svou závislost na hazardu, konstatuje, že vše prohrál a vinu za to, k čemu dojde, připisuje opět své přítelkyni Joy Laneové. Její jméno donutil vyslovit i svou oběť, které před výstřelem řekl: „To, co se vám stane, je její chyba.“ V dalším videozáznamu uvádí, že už zabil 13 lidí a nepřestane, dokud jej nechytí. Podle vyšetřovatelů byl Godwin zatím jedinou Stephensovou obětí.

Firma Facebook se po nedělním zveřejnění videa začala zabývat tím, jak lépe předcházet publikaci podobně násilného obsahu. V pondělí oznámila, že se začala zabývat tím, jak kontrolu násilného obsahu lépe zvládat. Stephens tři zmíněná videa umístil na facebook v rozpětí několika minut. Jeho účet společnost zablokovala 23 minut po ohlášení videa. „V tomto případě nám první video nikdo neohlásil, dostali jsme pouze hlášení o druhém videu – se střelbou – po více než hodině a 45 minutách poté, co bylo vyvěšeno,“ informoval za společnost Facebook Justin Osofsky.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner