Muž, údajně vyzbrojený výbušninami, zadržuje jednoho rukojmího v parku ve městě Bunbury v Západní Austrálii. Policie celou oblast známou jako zátoka Koombana uzavřela. Informovala o tom australská média.

Na místě je zásahová jednotka
Mluvčí policie Západní Austrálie Samuel Dinnison potvrdil, že na místě je speciální zásahová jednotka, která dorazila ze 170 kilometrů vzdáleného Perthu. Zprávu několika internetových zpravodajských serverů, že útočník má na těle připevněnou výbušninu, ale zatím nemohl potvrdit. Podle Dinnisona dosud není jasné, co muže k zadržení rukojmího vedlo.

Policie vyzvala veřejnost k vyhýbání se místu zásahu
Jak napsal zpravodajský server news.com.au, policie vyzvala veřejnost, aby se oblasti až do dalšího upozornění vyhýbala. Na místě jsou vidět dvě obrněná vozidla a policisté v plné výzbroji.
Koombana Bay je oblíbené místo, kde se scházejí místní rodiny i turisté. Nedaleko parku, který obklopuje zátoku, je parkoviště pro karavany, hotel i byty. S parkem sousedí také parkoviště kina Grand Cinemas; policie proto vyzvala návštěvníky kinosálů, aby prostor opustili.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner