Šestadvacetiletý Egypťan se stal prvním člověkem s amputovanou nohou, který přeplaval Rudé moře mezi Egyptem a Jordánskem. Zdolat Akabský záliv mu trvalo necelých devět hodin. Podle dnešní zprávy agentury Reuters dvacetikilometrový úsek zálivu přeplaval už minulý měsíc.

O levou nohu přišel egyptský bankéř Omar Higází před dvěma lety při motocyklové nehodě. Popisuje, že bezprostředně poté prožíval velmi těžké období, ale díky postupnému cvičení se opět začal věnovat svým dřívějším koníčkům, jako například horolezectví a potápění.

„Žil jsem velmi aktivní život, po nehodě jsem nevěděl, kdo jsem a jak budu dál žít,“ řekl. „Mám rád dobrodružství a rád poznávám nová místa,“ vysvětlil, co mu pomohlo vyrovnat se s nepřízní osudu.

Peníze potřebné ke zdolání zálivu získal od místních sponzorů a prostřednictvím twitteru, kde upozorňoval na problémy, s nimiž se potýkají lidé s fyzickými či psychickými handicapy. Tímto způsobem získal mnoho fanoušků.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner