Washington 28. května (ČTK) – Osm lidí včetně zástupce šerifa zastřelil v sobotu na třech různých místech v americkém státě Mississippi šestatřicetiletý muž. Informoval o tom dnes místní list The Clarion-Ledger. Policie podezřelého už zadržela. Motiv jeho činu, ani totožnost obětí, zatím nejsou známy.

Tragédie se stala ve venkovském okrese Lincoln, který leží jižně od metropole státu Mississippi Jacksonu. Pachatel střílel ve dvou domech ve městě Brookhaven a v jednom v obci Bogue Chitto.

Podle místního listu je podezřelým ze zabití osmi lidí Cory Godbolt. V rozhovoru, který poskytl novináři během zatýkání, uvedl, že čin spáchal, protože „miloval svou ženu a děti“. Řekl rovněž, že se pohádal s příbuznými, protože chtěl „své děti vzít domů“. Zda jsou jeho děti či příbuzní mezi oběťmi střelby, není jasné.

K rodinné hádce podle všeho někdo zavolal policii a právě přivolaný zástupce šerifa se stal jednou z obětí střelce, který podle svých slov plánoval po svém činu spáchat sebevraždu, došly mu ale náboje.

Guvernér státu Mississippi Phil Bryant čin označil za „nesmyslnou tragédii“. Zvláštní smutek vyjádřil nad smrtí policisty. „Až příliš často přicházíme o ty nejlepší mezi námi,“ řekl.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner