Šestačtyřicetiletý muž ze Zlína napadl exekutora, který přišel doručit výzvu jeho matce. Exekutora odvezli záchranáři s lehkým zraněním k ošetření do nemocnice. Pokud bude uznán vinným, hrozí útočníkovi až čtyři roky vězení, uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Kriminalisté muže podezírají z násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Exekutora podle Kozumplíkové napadl minulý týden nejprve verbálně a poté fyzicky, přestože věděl, že jde o úřední osobu. Syn chtěl podle mluvčí svou čtyřiasedmdesátiletou matku chránit. Exekutorovi tvrdil, že žena dluhy řádně platí a že jde zřejmě o omyl.

„Vysvětlování však nepřineslo kladný výsledek a zanedlouho mezi oběma muži došlo k roztržce, krátce poté k urážkám a vulgárním výrazům a vyhrocená situace skončila napadením exekutora, který ještě před tím zavolal policii. Policejní hlídka agresora zadržela a umístila do policejní cely,“ popsala Kozumplíková.

Útok na exekutora není ve Zlínském kraji ojedinělou událostí. Před třemi týdny zlínský soud uložil Jaroslavu Janotovi 12 let vězení za lednovou střelbu na exekutory v Napajedlech na Zlínsku. Obžalovaný odmítl, že by na ně mířil. Výstřel byl varovný, řekl. Kromě pokusu o vraždu ho soud uznal vinným i z vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Janota se proti rozsudku odvolal k olomouckému vrchnímu soudu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner