Nejméně osm zraněných si vyžádal útok v nákupním středisku v americkém státě Minnesota, kde neznámý muž v sobotu napadl nožem přítomné. Podle agentury AP při tom vzýval Alláha. Incident ve městě St. Cloud ukončil policista, který útočníka zastřelil.

Střílející policista pocházel z jiného okrsku a nebyl ve službě, ve středisku byl jako návštěvník, řekl na briefingu velitel policie v St. Cloudu Blair Anderson. Odmítl hovořit o terorismu a identitu útočníka neupřesnil.

Muž ozbrojený nožem se při útoku podle očitých svědků odvolával na Alláha a nejméně jednoho člověka se zeptal, zda je muslim, dodala AP. Nemocnice v St. Cloud, které leží zhruba 110 kilometrů severozápadně od města Minneapolis, uvedla, že život žádného ze zraněných není ohrožen.

Policie stále vyšetřuje, co se vlastně stalo. „Ať už to byl teroristický útok, nebo ne, právě teď není možné nic říci, protože to prostě nevíme,“ uvedl Anderson pro Sky News. Pachatel měl na sobě podle serveru uniformu jedné bezpečností agentury. Nikdy nespáchal žádný trestný čin, pouze menší dopravní přestupky. Policie se domnívá, že nikdo jiný se útoku nezúčastnil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner