Před soudem ve Spojených státech dnes stanul soused amerického senátora Randa Paula, který zákonodárce minulý týden v pátek napadl, když sekal trávník. Rene Boucher k obvinění z napadení prohlásil, že se cítí nevinen. Motiv útoku, při kterém Paul utrpěl šest zlomených žeber, není veřejně znám a podle Boucherova právního zástupce nijak nesouvisí s politikou. Boucherovi v případě nynějšího obvinění hrozí až rok vězení, podle AP je ale možné, že čin bude překvalifikován kvůli závažnosti Paulových zranění, což by znamenalo i přísnější trest.

Incident se odehrál v době, kdy Paul sekal trávník. Některá média spekulovala, že Boucher, který s Paulem sousedí 17 let, senátora napadl kvůli rozdílným názorům na údržbu zahrady. Tento motiv ale vylučují ostatní sousedé. Boucherův právní zástupce dnes bez upřesnění uvedl, že incident byl politováníhodným sporem s bezvýznamnou a nepolitickou zápletkou.

Ve středu Paul na twitteru napsal, že jeho zranění jsou vážnější, než se původně předpokládalo. Uvedl, že vedle šesti zlomených žeber má v oblasti hrudní dutiny nahromaděnou tekutinu, která nyní tlačí na plíce.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner