Řada známých muzikantů údajně odmítá vystoupit na lednové inauguraci zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Nechtějí mít s jeho jménem nic společného, protože během předvolební kampaně šířil nenávist, napsal dnes zpravodajský server BBC s odvoláním na americký web The Wrap.

Trumpův tým má prý problém přemluvit hudebníky, aby vystoupili na inauguraci 20. ledna. „Volají manažerům, agentům a vůbec všem ve městě, aby se zeptali, kdo by byl ochoten vystoupit. Zatím neměli moc štěstí,“ tvrdí zdroj webu The Wrap. „Jsou ochotni zaplatit jakoukoli částku, třeba i šestimístnou,“ dodal.

„Vůbec se tomu nedivím,“ komentoval situaci držitel hudební ceny Grammy John Legend. „Kreativní lidé nesnášejí zaslepenost a nenávist. Býváme více liberální. Je nepravděpodobné, že se kreativní lidé připojí k někomu, kdo vyvolává nenávist,“ prohlásil.

Podobný názor jako Legend má i švédská zpěvačka Zara Larssonová. „Většina umělců podporovala Hillary Clintonovou a byla proti Trumpovi. Na jeho inauguraci bych nikdy nevystoupila a většina inteligentních lidí také ne,“ řekla BBC.

Člen Trumpova týmu koncem listopadu tvrdil, že na inauguraci zazpívá Elton John. Nicméně britský muzikant i jeho manažer zprávu vzápětí označili za falešnou a zdůraznili, že žádné takové vystoupení se konat nebude.

Rapper Kayne West po prezidentských volbách prohlásil, že pokud by hlasoval, volil by Trumpa. Dnes ráno West navštívil newyorský mrakodrap Trump Tower, kde se s budoucím prezidentem setkal. Podrobnější informace o schůzce však nesdělil. Trump o Westovi podle agentury Reuters řekl, že je to „dobrý muž“ a „přítel“.

Řada hudebníků, která Trumpa v minulosti podpořila, jako například Kid Rock a Billy Ray Cyrus, se k možnému vystoupení nevyjádřila.

Podle zdroje webu The Wrap Trumpův tým doufá, že na inauguraci vystoupí zpěvák Bruno Mars nebo Justin Timberlake. Prý jim jsou ochotní zaplatit velmi vysokou částku. Mluvčí Trumpovy inaugurační komise Boris Epshteyn tyto informace však odmítá.

Na inauguraci dosluhujícího prezidenta Baracka Obamy v roce 2009 zazpívaly zpěvačky Beyoncé a Aretha Franklinová. V průběhu svého prezidentování se Obama setkal s řadou dalších hudebníků a hudebnic, včetně Rihanny, Jamese Taylora a Kendricka Lamara.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner