Už téměř 600.000 migrantů letos přeplulo Středozemní moře na cestě do Evropy. S odvoláním na Mezinárodní organizaci pro migraci (IOM) o tom dnes informovala agentura AP. Více než 3000 běženců přišlo na nebezpečné cestě o život.

Organizace se sídlem v Ženevě už shromáždila data o přinejmenším 3103 lidech, kteří za pokus překonat Středozemní moře zaplatili životem, nebo beze stopy zmizeli. Za celý loňský rok se bilance obětí vyšplhala na 3200.

Rekordní je celkový počet více než 593.000 lidí, kteří Středozemní moře ve snaze najít lepší život v Evropě přepluli. Více než 453.000 jich zvolilo cestu z Turecka do Řecka, přes 136.000 ze severoafrických břehů do Itálie. Na druhé z tras přitom zahynulo 2800 lidí, tedy valná většina všech obětí cesty. Tisíce běženců zamířily také do Španělska a na Maltu.

Zatímco do Řecka přicházejí podle IOM z velké části Syřané, přes Itálii do Evropy míří občané nejméně 16 různých zemí, převážně afrických.

Úřad Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky (UNHCR) nedávno uvedl, že Středozemní moře letos překonalo 515.000 migrantů. Podle dnešní zprávy agentury Evropské unie Frontex hranice Unie od ledna do konce září překročilo více než 710.000 migrantů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner