Mošnov (Novojičínsko) 16. září (ČTK) – Tisíce lidí dnes zamířily na Dny NATO a Vzdušných sil Armády ČR na letiště do Mošnova nedaleko Ostravy. U letiště se tvoří kolony aut, nejsou ale tak dlouhé jako v minulých letech. Na letiště totiž zřejmě kvůli špatnému počasí jede méně lidí. ČTK to řekl operátor speciální policejní linky Michal Tichý.

Nejlépe se dá k letišti projet ve směru od Příbora, kde je fronta vozidel dlouhá jen asi 200 metrů. Ve směru od Ostravy je kolona asi dvoukilometrová a od Studénky tříkilometrová.

Dny NATO jsou největší akcí svého druhu ve střední Evropě. Představují vojenské, záchranářské či bezpečnostní jednotky ze 17 zemí včetně tří mimoevropských – USA, Kanady a Saúdské Arábie. Mezi nejatraktivnější ukázky bude v Mošnově patřit vystoupení saúdskoarabského akrobatického týmu Saudi Hawks, jenž se v Česku předvede poprvé. Velkými lákadly jsou i americké strategické bombardéry B-52 Stratofortress a B-1B Lancer.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner