Taxikáři, kteří od minulého týdne v Praze protestují proti alternativním dopravním službám kvůli tomu, že podle nich porušují zákon, dorazí na pozvání premiéra Andreje Babiše (ANO) na dnešní jednání kabinetu v demisi. Ministři by se vedle toho měli zabývat například návrhem na navýšení letošního rozpočtu policie o 20,8 milionu korun či zprávou ministerstva financí k arbitráži v investičním sporu se společností Diag Human.

Schůzka zástupců vlády s taxikáři by měla na úřadu vlády trvat maximálně půl hodiny. Babiš chce, aby se jí účastnili také ministři dopravy a průmyslu. Taxikáře bude reprezentovat místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová. Taxikáři tvrdí, že alternativní přepravní služby jsou nekalou konkurencí a stát situaci neřeší. Na protest několikrát uspořádali pomalé jízdy Prahou, kterými blokovali dopravu.

Vláda má na programu řádného zasedání mimo jiné návrh na vstup do řízení u Ústavního soudu ohledně ustanovení, která umožňují plošné sledování lidí na komunikačních sítích. Zabývat se bude například také novelou správního řádu, kterou připravilo zastupitelstvo Pardubického kraje, aby se snížil počet námitek podjatosti vůči úředníkům při správních řízeních.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner