Kvůli stávce řidičů autobusů na jižní Moravě dnes nevyjede 67 linek z 225. Jedná se o meziměstské linky a MHD v okresních městech mimo Brno, v krajském městě se jezdí bez omezení. Proti středečnímu předpokladu někteří jednotliví řidiči přišli do práce, vyjede tedy více spojů na částečně omezených linkách, kterých je 61, řekl ČTK dispečer organizátora krajské dopravy společnosti Kordis JMK Antonín Chudiak. Nejvíce je postiženo Břeclavsko, Blanensko, Kyjovsko, Vyškovsko a okolí Veselí nad Moravou.

„Zatím vyjely všechny spoje, u kterých se to očekávalo. Řidiči, kteří se nakonec rozhodli přijít do práce, zajistí některé další spoje, ale jsou to jen jednotlivci. Díky tomu například vyjede víc spojů na lince 107 z Vyškova do Brna,“ řekl Chudiak. Také se podařilo ve spolupráci s jinými dopravci, jejichž řidiči nestávkují, zajistit ranní spoje do Brna a odpolední spoje z Brna na lince 104 do Hevlína. „Nepojede se však až do Laa an der Thaya,“ dodal Chudiak.

Lidé jsou podle něj informovaní a v dopravních uzlech nevzniká žádný chaos, což potvrdili ve Vyškově a Břeclavi zpravodajové ČTK. „Lidé mohou sledovat buď elektronické panely na zastávkách, nebo v mobilních aplikacích. V úterý a ve středu jsme také odbavili výrazně více dotazů na naši infolinku,“ řekl Chudiak.

České dráhy dnes také posilují řadu vlaků ráno směrem do Brna a odpoledne z Brna. Na nádraží ráno panoval obvyklý ruch a nikde nevisely žádné informace o stávce. Z Vyškova vyjel v 5:17 speciální vlak do Brna přes Luleč, Rousínov a Brno-Slatinu. Nahradit měl především linku 107, která mezi Brnem a Vyškovem jezdí jen omezeně. Do vlaku se čtyřmi vagony na nádraží ve Vyškově nastoupilo do 100 lidí, vlak byl poloprázdný. Cestující do něj ale ještě přistoupí cestou. „Když České dráhy nahradí nějaké autobusové spoje, je to určitě v pořádku, protože ti lidi se musí dostat nějak do práce,“ řekla ČTK vlakvedoucí mimořádného spoje Jana Čižmářová.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner