Ve věznicích v Jihomoravském kraji šlo volit méně vězňů, než původně projevilo zájem, řekli ČTK mluvčí věznic v Brně a Znojmě. Původně se k účasti ve volbách hlásila polovina vězňů, nakonec přišla zhruba třetina.

Ve věznici v Brně je přes 500 lidí, přičemž 470 z nich mohlo volit. Na zvláštní seznam voličů se přihlásilo 240 z nich. „Nakonec volilo celkem 174 vězněných osob včetně chovanců,“ řekla ČTK mluvčí věznice Dana Krejčířová.

Obdobné to bylo i ve Znojmě, kde je celkem 216 lidí včetně vazebně obviněných. Volit mohlo kolem 200 z nich, zbytek jsou cizinci. „Nakonec volilo 66 vězňů a šest vazebně obviněných,“ uvedla mluvčí věznice Ludmila Lenikusová. Původní zájem o volby přitom projevila zhruba stovka vězňů.

Volilo se i v nemocnicích nebo v domovech pro seniory. Do věznic i zdravotních a sociálních zařízení přišla volební komise, jež posbírala hlasy lidí, kteří chtěli volit a předem se nahlásili do zvláštního voličského seznamu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner