Kroměříž/Praha 18. října (ČTK) – Okresní státní zastupitelství v Kroměříži prověřuje k dnešnímu dni sedm trestních oznámení souvisejících s volbami do Sněmovny. Týkají se podezření z neoprávněného zapsání kandidátů na kandidátkách hnutí Sportovci. Případy pocházejí ze Zlínského kraje i dalších regionů České republiky, řekl dnes ČTK kroměřížský žalobce Roman Kafka. Předseda hnutí a bývalý senátor ODS Vlastimil Sehnal pochybení v tomto směru vyloučil.

„Věcí se zabýváme pro podezření ze spáchání trestných činů maření přípravy a průběhu voleb a další trestnou činnost,“ uvedl státní zástupce.

Mluvčí zlínského hejtmanství Renata Janečková ČTK potvrdila, že z kandidátky Sportovců ve Zlínském kraji už zmocněnec odvolal tři lidi. Podle televize Prima se na kandidátce bez svého vědomí ocitli fotbalový funkcionář a pedagog Miroslav Spáčil, předseda zemědělského družstva Josef Liška a fotbalový trenér Jaroslav Baďura, všichni z Kroměřížska.

„To zcela vylučuju,“ řekl ČTK v reakci na tuto informaci Sehnal. Každý kandidát musí doložit souhlas se svou nominací, jinak nebude k volbám připuštěn. „Buď jsou slaboši, kteří to nezvládli, nebo to vidím jako poškození jména hnutí,“ vysvětluje si Sehnal tvrzení, že na kandidátkách hnutí byli někteří adepti neoprávněně. Hodlá se bránit trestním oznámením.

Na kandidátkách hnutí, které se o hlasy voličů bude ucházet ve všech 14 krajích, figurují známá jména. Jsou mezi nimi například bývalý trenér fotbalové reprezentace Petr Rada, někdejší fotbalisté Ladislav Vízek a Horst Siegl nebo hokejový mistr světa a televizní expert Pavel Richter. Právě Siegl s Richterem už v uplynulých dnech v médiích avizovali, že i oni se na kandidátce objevili bez svého souhlasu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner