Hodkovice nad Mohelkou (Liberecko) 25. června (ČTK) – Na letišti v Hodkovicích nad Mohelkou na Liberecku havarovalo dnes odpoledne malé historické letadlo. Dva lidé byli těžce popáleni, sdělil ČTK vedoucí operátor Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Petr Matějíčka. Na místě zasahovali hasiči, záchranáři i policie.

„Nehoda nám byla hlášena ve 14:00,“ řekla ČTK krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Policisté na místě zjistili, že jde o historické letadlo typu Piper J-4, vyrobené v roce 1944. „Pilotoval ho 32letý muž a v letadle s ním byla rovněž 31letá žena,“ doplnila policejní mluvčí. Vyšetřování události podle ní převzala Služba kriminální policie a vyšetřování územního odboru Liberec. „Žádné další informace nebudeme zatím sdělovat,“ dodala Baláková.

Podle informací hasičů letadlo hořelo. „Oba členové posádky při nehodě utrpěli závažné popáleniny, se kterými byli zdravotnickou záchrannou službou letecky transportováni na Popáleninové centrum pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ doplnila Baláková.

V krátké době je to už druhá nehoda letadla na hodkovickém letišti. 20. června tam při přistávacím manévru havaroval větroň, jeho devětadvacetiletý pilot utrpěl vážná zranění a vrtulník záchranné služby ho dopravil na traumacentrum do Liberce.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner