Obyvatele New Yorku šokovala dnes obscénní figurína demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové, která se objevila u stanice metra Bowling Green na dolním Manhattanu. Obnažená Clintonová s kopyty místo nohou chovala na svých obnažených ňadrech hlavu bankéře z Wall Street. Socha v životní velikosti vyvolala pozdvižení kolemjdoucích, byla stržena na zem a nakonec odvezena.

figurina-clintonova-02

Dílo, jehož autorem je údajně sedmadvacetiletý Anthony Scioli, je zřejmě reakcí na sochy nahého protikandidáta Clintonové Donalda Trumpa, které se v New Yorku a v několika dalších amerických městech objevovaly v srpnu a září. Zobrazovaly Trumpa s vážným výrazem ve tváři a s rukama založenýma na objemném břichu. Ukazovaly i politikovy genitálie.

Instalace na Bowling Green vyvolala živý zájem, lidé si pořizovali fotografie figuríny mobilními telefony a diskutovali o prezidentských volbách. Rozdílné názory na budoucího nájemníka Bílého domu vyvolaly nakonec strkanici, jejíž obětí se stala i socha. Dav bránil přítomnému tvůrci figurínu znovu postavit.

Na místo se nakonec dostavila protiteroristická jednotka newyorské policie, která Sciolimu přikázala artefakt odstranit. Podle policistů figurína vyvolala nebezpečné srocení davu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner