Na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (za ANO) dnes ráno zaútočil důchodce poplašnou pistolí. Několikrát na něj vystřelil ve Valdštejnské ulici, kde se politik chystal zahájit výstavu o ženské trestnici v Řepích. Incident, na který upozornil server Blesk.cz, potvrdil ČTK ministr s tím, že je v pořádku. „Trestní oznámení jsem nepodal, vždyť ten člověk střílel jen z poplašňáku. Je mi ho spíš líto,“ napsal Pelikán ČTK v textové zprávě.

Ministr měl dnes na programu slavnostní otevření výstavy, která se koná v galerii Jazzová sekce a přibližuje působení boromejek u odsouzených žen. Podle Blesk.cz ho předtím na ulici přepadl důchodce, který tam na něj čekal.
„Najednou jsem slyšel dvě až tři rány, u nohy mi padaly náboje, či co to bylo. Myslel jsem si, že je to nějaký fór, ale pak zakročila ochranka,“ řekl serveru ministr.

Útočník prý Pelikánovi v minulosti napsal dopis, ve kterém si mu stěžoval na údajnou křivdu. Prý byl nespravedlivě odsouzen za vykrádání automatů na cukrovinky v domově důchodců, kde žil.
Útoku airsoftovou pistolí čelil v roce 2012 tehdejší prezident Václav Klaus. Šestadvacetiletý dělník Pavel Vondrouš na něj tehdy v Chrastavě na Liberecku sedmkrát zblízka vypálil, čtyřikrát ho zasáhl a způsobil mu zhmožděniny. Klause si prý za svůj cíl zvolil proto, že jej považoval za jednoho z politiků zodpovědných za špatný stav země. Z místa útoku odešel, aniž prezidentova ochranka zasáhla. Její ředitel hned druhý den rezignoval.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner